Wiadomości
23.07.2023

Telegramowe boty i ich rosnąca popularność

Szaleństwo telegramowych botów

Telegramowe boty do automatyzacji kolokwialnie nazywanego degen-tradingu, czyli handlu wszelkiego rodzaju memecoinami i innymi nowymi altcoinami, szybko przyciągają uwagę traderów krypto, umożliwiając im handel tokenami poprzez zwykłe wysłanie wiadomości na konwersacji w Telegramie.

Równo z botami wypuszczane są ich tokeny, które pozwalają obniżyć prowizje za korzystanie z danego bota czy dostawać z powrotem część zysków z prowizji bota. Na CoinGecko w odpowiedzi na to całe szaleństwo związane z botami utworzono osobną kategorię na właśnie tokeny telegramowych botów. Unibot, który umożliwia automatyczne transakcje na Uniswap, wydaje się być liderem w tej niszy.

Jak działają telegramowe boty?

Telegramowe boty to programy automatyczne, które pozwalają użytkownikom na implementację strategii handlu za pośrednictwem aplikacji Telegram, łącząc swoje portfele z botami lub korzystając z portfeli dostarczanych automatycznie przez boty.

Ryzyko związane z botami Telegram

Używanie tych botów wiąże się z względnie wysokim stopniem ryzyka. Użytkownicy muszą przekazać swoje środki do portfeli oferowanych przez boty lub udostępnić swoje klucze prywatne, aby połączyć istniejące portfele, co naraża ich fundusze na potencjalne ataki. Przechowywane informacje o kluczach prywatnych mogą zostać wykradzione, a środki przechowywane na udostępnianych portfelach mogą zostać przejęte przez autorów projektu w exit scamie. Ten typ botów jest względnie świeży na rynku krypto, dlatego należy uważnie ocenić związane z nimi ryzyko.

DYOR i korzystajcie z botów za pomocą funduszy, których Wam nie będzie szkoda jeśli pewnego dnia znikną!

Wzrost kapitalizacji rynkowej

Mimo tego całego ryzyka, kapitalizacja rynkowa tokenów telegramowych botów przekroczyła już 130 milionów dolarów, potrójnie zwiększając wartość sektora w ciągu niecałych dwóch tygodni. Według danych udostępnionych przez użytkownika @whale_hunter na stronie dune.com całkowity wolumen handlu obsługiwany przez boty osiągnął imponujące 154,4 miliony dolarów od maja 2023 roku, z Unibotem odpowiadającym za 127,9 miliona dolarów z tej sumy.

Dane dotyczące sektora telegramowych botów ze strony Dune.com

Unibot - rewolucja w handlu kryptowalutami

Unibot to najpopularniejszy bot telegramowy, który zrewolucjonizował sposób w jaki użytkownicy handlują kryptowalutami. Unibot oferuje zautomatyzowany handel na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap (DEX) z funkcjami takimi jak:

  • snipping - umożliwia natychmiastowy zakup tokenów po ich notowaniu.
  • mirror trading - pozwala odzworowywać ruchy podanych przez nas portfeli i automatycznie powielać ich transakcje.
  • fail guard sell - sprawdza czy składana przez nas transakcja sprzedaży dojdzie do skutku oszczędzając nam prowizje pobierane przy nieudanych transakcjach.
  • private transactions - chroni nasze transakcje pod kątem działań botów kanapkowych, które swoim typem handlu powodują naliczenie większych prowizji na naszych transakcjach.

Ponadto możliwy jest zwykły handel taki jak na giełdzie Uniswap, tylko zoptymalizowany pod kątem dobierania wysokości prowizji, co oszczędza nam dużo środków.

Jak korzystać z Unibota?

Do korzystania z Unibota potrzebny jest tylko dostęp do aplikacji Telegram. Następnie rozpoczynamy konwersację z botem tutaj. Powinno nam się ukazać okno jak poniżej.

Konwersacja z Unibotem na Telegramie

Widzimy tutaj podane trzy adresy portfeli udostępnionych automatycznie przez bota, z których można korzystać lub czego nie polecamy można przechodząc do ustawień podać klucz prywatny do już istniejącego naszego portfela. Na połączony z botem adres portfela trzeba przesłać środki, po czym można zacząć korzystać z usług bota. Poszczególne funkcje zostały omówione na kanale Youtube projektu samego Unibota.

Jak kupić tokeny Unibot?

Tokeny Unibot oznaczone jako UNIBOT, można nabyć na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap. Po kupieniu ich odpowiedniej ilości pozwalają one na zmniejszenie prowizji bota, zwrot z prowizji pobranych przez bota oraz możliwość tworzenia kodów referral do zapraszania i otrzymywania części prowizji od transakcji zaproszonych osób. Aby kupić tokeny UNIBOT, trzeba najpierw posiadać Ethereum (ETH) w swoim portfelu, a następnie wymienić ETH na tokeny UNIBOT na Uniswap.

Pamiętaj, że zanim kupisz tokeny musisz samemu przeanalizować ryzyko.

Podsumowanie

Boty telegramowe i ich tokeny zyskują na popularności na rynku krypto dzięki swoim prostym i szybkim możliwościom handlu na zdecentralizowanych giełdach, co było dotychczas niemożliwe do osiągnięcia. Co najważniejsze bardzo łatwo z poziomu telefonu można kupować świeżo co wypuszczone tokeny bez potrzeby logowania się na kilka różnych interfejsów portfeli oraz czekania na odpowiedź ze strony danej zdecentralizowanej giełdy. Teraz cały proces po ustawieniu wszystkiego u bota sprowadza się do wysłania jednej wiadomości, a program robi za nas całą resztę.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z takich botów czy kupowanie ich tokenów wiąże się z ryzykiem. Zawsze należy dokładnie zrozumieć w co się inwestuje i być gotowym na możliwość utraty wszystkich swoich środków.

Podobne artykuły