Wiadomości
28.06.2023

ZEN rezygnuje z prywatności: Co to oznacza dla przyszłości kryptowaluty?

Nowa aktualizacja ZEN

Społeczność Horizen, stojąca za kryptowalutą ZEN, zdecydowała o wprowadzeniu istotnej zmiany. Nowa aktualizacja, która ma wkrótce wejść w życie, usunie chronione pule transakcji, które pozwalały użytkownikom łączyć środki tym samym mieszając je i nadając anonimowość poszczególnym transakcjom. Usunięcie tej funkcji oznacza, odejście od elementu prywatności, która była dotychczas kluczowym elementem tej kryptowaluty.

Dlaczego ZEN rezygnuje z prywatności?

Zmiany są odpowiedzią na rosnące naciski regulacyjne i mają na celu zapewnienie dalszego, stabilnego rozwoju ZEN. Twórcy ZEN podkreślają, że mimo rezygnacji z prywatności na głównym łańcuchu sieci, nadal będą dążyć do ochrony prywatności użytkowników, ale w inny, bardziej zgodny z regulacjami sposób.

Co dalej z ZEN?

Zmiany wejdą w życie po aktualizacji oprogramowania ZEN 4.1, planowanej na wrzesień 2023. Po tej aktualizacji, ZEN nie będzie już uważany za kryptowalutę prywatną, co może wpłynąć na jego pozycję na rynku.

Kontekst globalny

Decyzja o rezygnacji z prywatności jest częścią globalnego trendu, w którym kryptowaluty prywatności, takie jak ZEN, Monero czy Zcash, muszą dostosować się do rosnących wymogów regulacyjnych, szczególnie nadchodzących przepisów MiCA. Wiele z nich, tak jak ZEN, decyduje się na zmiany, aby uniknąć konfliktów z prawem.

Reakcja rynku

Mimo tych zmian, wartość ZEN utrzymuje się na stabilnym poziomie. Czy decyzja o rezygnacji z prywatności okaże się korzystna dla ZEN? Czas pokaże. Wszystko zależy od tego, jak społeczność kryptowalut zareaguje na te zmiany.

Podobne artykuły