Zbiór najnowszych kryptowiadomości

PIKułka z 24.05.2023

Bitget uzyskuje licencję w Polsce

Bitget, giełda kryptowalut, zdobyła licencję regulacyjną w Polsce, co umożliwia jej oferowanie usług na naszym rynku. Jednocześnie rezerwy funduszy Bitget wzrosły o 80 milionów dolarów w pierwszym kwartale tego roku, co jest kolejnym znakiem wzrostu zainteresowania inwestorów i rozwijającego się rynku kryptowalut w Polsce.

Bitcoin staje się drugim najpopularniejszym blockchainem dla NFT

Bitcoin przewyższa Solanę i staje się drugim najpopularniejszym blockchainem dla NFT. Wzrost rynku NFT powoli nabiera tempa po wprowadzaniu protokołu Oridnals na kolejne sieci.

Solana integruje wtyczkę ChatGPT

Solana, szybko rozwijający się protokół blockchain, zintegrował wtyczkę ChatGPT, co pozwala na interakcję z technologią sztucznej inteligencji w ramach ekosystemu Solana. Ponadto, Solana uruchomił akcelerator AI, który ma na celu wspieranie projektów związanych z rozwojem sztucznej inteligencji na blockchainie Solana.

Miliony dolarów w kryptowalutach dla chińskich producentów fentanylu

Raport firmy Elliptic ujawnia, że miliony dolarów w Bitcoinie i Tetherze zostały wykorzystane do płacenia chińskim przestępcom zaangażowanym w produkowanie oraz dostarczanie fentanylu szczególnie na rynek USA. Kryptowaluty niestety pozwoliły w pewnym stopniu rozpętać epidemię opioidową w USA.

Liczba zastakowanych ETH znacząco rośnie

Od wprowadzenia aktualizacji Shapella liczba zastakowanych Ethereum wzrosła o 4,4 miliony. To oznacza, że coraz więcej osób angażuje swoje Ether w proces stakowania, co może być sygnałem rosnącego zaufania do sieci Ethereum i potencjału zysków z blokowania tokenów. Aktualnie zablokowanych jest 22,58 milionów tokenów ETH.

Dispersion Capital chce masowej adopcji Web3

Dispersion Capital, firma inwestycyjna związana z technologią Web3, uruchamia fundusz o wartości 40 milionów dolarów, który ma na celu wspieranie projektów związanych z rozwojem technologii Web3 i przyniesienie jej do masowej adopcji na całym świecie.

Manta Network wdraża tokeny soulbound

Manta Network, projekt oparty na Polkadot, wprowadza innowacyjne tokeny soulbound, które wykorzystują technologię zero knowledge, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. To ważny krok w rozwoju ekosystemu Polkadot i rozwijaniu bardziej zaawansowanych funkcji i możliwości dla użytkowników.

Binance źle zarządza funduszami klientów

Binance, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, znalazła się w centrum uwagi po raporcie Reutersa dotyczącym zarządzania funduszami klientów. Raport sugeruje, że Binance łączyła fundusze klientów na jednym koncie, co może budzić obawy dotyczące bezpieczeństwa i przejrzystości operacji na giełdzie.

Rosyjski projekt ustawy o cyfrowym rublu zostaje poprawiony

Projekt ustawy dotyczącej wprowadzenia cyfrowego rubla w Rosji otrzymuje poprawki od legislatorów. To kolejny krok w kierunku wprowadzenia cyfrowej waluty w Rosji i regulacji związanych z nią.

Nowe przepisy AML dla kryptowalut w Japonii

Nowe przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) dla sektora kryptowalut wejdą w życie w Japonii w czerwcu. Te przepisy mają na celu zapewnienie większej przejrzystości i bezpieczeństwa w handlu kryptowalutami oraz zapobieganie nielegalnym działaniom.

Przegląd rynku

24.05.2023

Najlepsze kryptowaluty z TOP100 w ostatnich 24h:

Synthetix (SNX): +5,14%

Toncoin (TON): +4,54%

IOTA (MIOTA): +2,51%

UNUS SED LEO (LEO): +1,27%

KuCoin Token (KCS): +1,51%

Dane z rynku:

Kapitalizacja rynkowa:  $ 1.22T (-1.58%)

Dominacja BTC: 42.48% (-0.31%)

Fear & Greed Index: 50 (Neutralny)

Żródło: cryptobubbles.net

Wcześniejsze PIKułki