Zbiór najnowszych kryptowiadomości

PIKułka z 30.08.2023

Wygrana Grayscale przeciwko SEC

Sąd apelacyjny orzekł, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) musi ponownie rozpatrzyć wniosek Grayscale dotyczący ETF opartego na Bitcoinie po wcześniejszej decyzji o jego odrzuceniu. Decyzja sądu może otworzyć drogę dla pierwszego ETF BTC w USA, co jest ważnym krokiem dla całego rynku kryptowalut.

Twitter (X) uzyskuje licencję na płatności kryptowalutami

Twitter, obecnie znany jako X, uzyskał licencję stanu Rhode Islan w USA. Dzięki tej licencji Twitter może oferować usługi związane z wirtualnymi walutami na rzecz swoich użytkowników. Pozwoli to użytkownikom na dokonywanie płatności i transakcji kryptowalutami bezpośrednio przez platformę .

Ben Armstrong zwolniony z firmy Bitboy Crypto

Ben Armstrong, szeroko znany jako Bitboy, został zwolniony z własnej firmy Bitboy Crypto. Decyzja została podjęta po długotrwałych próbach pomocy Armstrongowi podczas nawrotu jego problemów z nadużywaniem substancji. Niestety próby okazłay się nieskuteczne.

Za tydzień nowa wersja USDC wejdzie na Base

Circle ogłosiło, że nowa wersja ich stablecoina USDC zostanie uruchomiona na sieci Base w przyszłym tygodniu. Dzięki temu zastąpiona zostanie obecna wersja USD Base Coin (USDbC), której większość użytkowników używa jako substytutu.

Przegląd rynku

30.08.2023

Najlepsze kryptowaluty z TOP100 w ostatnich 24h:

XDC Network (XDC): +9,34%

Toncoin (TON): +6,12%

GateToken (GT): +1,59%

Tether Gold (XAUt): +0,56%

PAX Gold (PAXG): +0,29%

Dane z rynku:

Kapitalizacja rynkowa:  $1,08T (-2,22%)

Dominacja BTC: 48,80% (-0,71%)

Fear & Greed Index: 42 (Neutralny)

Żródło: cryptobubbles.net

Wcześniejsze PIKułki