Zbiór najnowszych kryptowiadomości

PIKułka z 24.08.2023

Założyciele Tornado Cash aresztowani

Założyciele popularnego miksera kryptowalut Tornado Cash zostali aresztowani i oskarżeni o pomoc w praniu ponad 1 miliarda dolarów. Wśród tych transakcji były środki pochodzące z ataków hakerskich przeprowadzonych przez Koreę Północną.

SBF nie przyznaje się do winy

Sam Bankman-Fried, założyciel i CEO giełdy kryptowalutowej FTX, został oskarżony o siedem przestępstw. Mimo poważnych zarzutów, Bankman-Fried zdecydowanie zaprzecza swojej winie i jest gotów bronić swojego "dobrego" imienia w sądzie.

Fortuna milionera Dogecoina drastycznie spadła

Glauber Contessoto, który stał się sławny dzięki swojej inwestycji w Dogecoina, doświadczył drastycznego spadku wartości swojego portfela z 3 mln dolarów do zaledwie 50 tys. dolarów. Mimo tej ogromnej straty Contessoto wciąż pozostaje wierny Dogecoinowi i wierzy w jego przyszłość.

Elon Musk twierdzi, że X jest przyjazne dla DOGE

Elon Musk w odpowiedzi na tweet swojej matki stwierdził, że Twitter (obecnie nazywany "X") jest miejscem przyjaznym dla Dogecoina. Jego wpisy często wpływają na rynki kryptowalutowe, a ten konkretny tweet może sugerować dalsze wsparcie dla Dogecoina w przyszłości.

Wydobycie Bitcoina trudniejsze niż kiedykolwiek

Trudność wydobycia Bitcoina osiągnęła nowy rekord, mimo że cena tej kryptowaluty spadła w ostatnim czasie. Wzrost trudności sugeruje, że mimo spadku ceny, sieć Bitcoin pozostaje aktywna, a górnicy ze sobą konkurują na rynku.

Przegląd rynku

24.08.2023

Najlepsze kryptowaluty z TOP100 w ostatnich 24h:

Bone ShibaSwap (BONE): +14,75%

dYdX (DYDX): +8,87%

Render (RNDR): +7,79%

Immutable (IMX): +7,19%

Maker (MKR): +2,78%

Dane z rynku:

Kapitalizacja rynkowa:  $1,06T (+1,86%)

Dominacja BTC: 48,40% (+0,35%)

Fear & Greed Index: 41 (Strach)

Żródło: cryptobubbles.net

Wcześniejsze PIKułki