Zbiór najnowszych kryptowiadomości

PIKułka z 25.05.2023

Trezor T złamany

Firma Unciphered zajmująca się cyberbezpieczeństwem twierdzi, że udało jej się wydobyć prywatne klucze z portfela sprzętowego Trezor T, włamując się fizycznie do podzespołów urządzenia. To wpadka kolejnej firmy oferującej portfele, był MetaMask, Ledger i teraz Trezor.

Prawnicy dorwali Shaq'a na meczu NBA

Shaquille O'Neal, znany jako Shaq, został pozwany w związku z projektem Solana NFT oraz upadkiem giełdy FTX. Problematyczne było dostarczenie mu dokumentów, przez to że wciąż unikał spotkań z prawnikami, więc oni dostarczyli mu je podczas meczu NBA. Pozew zarzuca mu promowanie projektu, który rzekomo narusza prawa autorskie oraz współpracę z giełdą FTX ,w sprawie której aktualnie prowadzona jest sprawa upadłościowa.

Exit Scam na 32 miliony dolarów

Projekt Fintoch, który oferował dzienne zyski rzędu 1% zainwestowanych pieniędzy nagle znika, zabierając ze sobą 32 miliony dolarów środków. W całym zajściu okazało się, że platforma fałszywie sygnowała się logiem Morgan Stanley, jednego z największych banków inwestycyjnych. Bank zaprzeczył jakimkolwiek powiązaniom z platformą, a środki z platformy zostały już poukrywane wykorzystując miksery kryptowalut.

Tworzenia aplikacji Web3 bez kodowania

Ava Labs wprowadza platformę AvaCloud, która umożliwia tworzenie aplikacji Web3 bez konieczności programowania. Ta inicjatywa ma na celu ułatwienie dostępu do technologii blockchain dla osób bez doświadczenia programistycznego i przyspieszenie rozwoju aplikacji opartych na blockchain.

Fantom Foundation wycofuje się z SushiSwap

Fantom Foundation usuwa 24 miliony dolarów w wielu kryptowalutach z puli płynności SushiSwap. Ten ruch ma na celu ochronę funduszy i zwiększenie bezpieczeństwa ekosystemu Fantom w kontekście puli płynności na platformie SushiSwap.

Magic Eden dopłaca do transakcji

Magic Eden, platforma handlu NFT oparta na Solanie, zaoferowała użytkownikom możliwość zarobienia poprzez kupno i sprzedaż NFT. Od każdej transakcji pobierają ujemną prowizję, czyli płacą za wykonywanie transakcji. Ta inicjatywa ma na celu zachęcenie użytkowników do korzystania z platformy i aktywnego uczestnictwa w ekosystemie Solana.

Apple żeruje na aplikacjach AI

Apple pobiera prowizję w wysokości 30% od aplikacji opartych na innowacjach w dziedzinie sztucznej inteligencji. Co po ostatnim wprowadzeniu aplikacji ChatGPT na App Store, kosztuje OpenAI miliony dolarów.

Rejestr górników Bitcoina

Energy Web, non-profitowa organizacja, rozpoczyna rejestr górników Bitcoin. Rejestr ma na celu identyfikację i wyróżnienie górników Bitcoin, którzy stosują bardziej zrównoważone praktyki energetyczne, aby przyczynić się do ograniczenia wpływu działania sieci Bitcoin na środowisko.

Tenet zwiększa ekspozycję na rynek chiński

Layer-1 blockchain Tenet nawiązuje partnerstwo z Conflux i Qtum w celu zwiększenia swojej ekspozycji na rynek chiński. Współpraca ta ma na celu promowanie technologii Tenet w Chinach i umożliwienie projektom opartym na tej technologii dotarcia do większej liczby użytkowników w tym regionie.

Przegląd rynku

25.05.2023

Najlepsze kryptowaluty z TOP100 w ostatnich 24h:

Render Token (RNDR): +8,26%

Lido DAO (LDO): +4,15%

Axie Infinity (AXS): +2,71%

The Sandbox (SAND): +2,04%

Huobi Token (HT): +1,86%

Dane z rynku:

Kapitalizacja rynkowa:  $ 1.20T (-1.37%)

Dominacja BTC: 42.28% (-0.44%)

Fear & Greed Index: 51 (Neutralny)

Żródło: cryptobubbles.net

Wcześniejsze PIKułki