Zbiór najnowszych kryptowiadomości

PIKułka z 25.08.2023

Rug Pull PEPE Coina?

W kontrakcie inteligentnym kryptowaluty PEPE doszło do niepokojących zmian. Ilość potwierdzeń transakcji zmalała do 2 z 5. Krótko po zmianie zauważono transfery ogromnej ilości środków z portfeli twórców memecoina na giełdy. Takie działanie może wskazywać na oszustwo typu "rug pull", które polega na wycofaniu się twórców z projektu i zabraniu środków inwestorów. Cena PEPE spadła o 20% w krótkim czasie.

Shopify integruje Solana Pay

Shopify, jedna z największych platform e-commerce na świecie, zdecydowała się na integrację z Solana Pay. Dzięki temu klienci Shopify będą mogli dokonywać płatności w kryptowalucie USDC.

Coraz częstsze oszustwa typu SIM Swap

ZachXBT ujawnił alarmujące dane dotyczące oszustw związanych z wymianą kart SIM. W ciągu ostatnich czterech miesięcy, oszuści zdobyli ponad 13,3 mln dolarów. Większość ofiar to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Oszustwa tego typu polegają na nielegalnym przejęciu kontroli nad numerem telefonu ofiary.

Koniec partnerstwa Binance i Mastercard

Mastercard postanowiło zakończyć współpracę z Binance w zakresie płatności kartą kryptowalutową. Decyzja ta dotyczy programów kryptowalutowych w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Bahrajnie. Zakończenie współpracy nastąpi do 22 września. Powodem tej decyzji mogą być trwające problemy regulacyjne Binance, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Przegląd rynku

25.08.2023

Najlepsze kryptowaluty z TOP100 w ostatnich 24h:

Bone ShibaSwap (BONE): +3,61%

Mantle (MNT): +1,90%

Toncoin (TON): +0,61%

UNUS SED LEO (LEO): +0,34%

Monero (XMR): +0,09%

Dane z rynku:

Kapitalizacja rynkowa:  $1,05T (-1,41%)

Dominacja BTC: 48,40% (-0,19%)

Fear & Greed Index: 39 (Strach)

Żródło: cryptobubbles.net

Wcześniejsze PIKułki